טבעות אירוסין - לשם תכשיטים
הרשמה | החשבון שלי | סטטוס רכישה | עגלת קניות | שרות לקוחות
דף הבית | אודות | טבעות אירוסין | טבעות נישואים | יהלומים | תכשיטי מעצבים | צור קשר | English
מידע על יהלומים
מושגים חשובים
אבני חן
מתכות יקרות
מידע שימושי
צור קשר
- לקוחות מספרים
- הכר את היהלום
- אודות טבעות אירוסין
- Four C's
- שאלות ותשובות
- מידע על יהלומים
- האמת על יהלומים מטופלים
- מועדון חברים
- פינת עיון
שאלות ותשובות

בעמוד זה נשתדל לענות לשאלות הנפוצות אותן אנו שומעים מכם, לקוחותינו.
במידה ולא מצאתם תשובה לשאלה כלשהי אנא
צרו עימנו קשר וקבלו תשובה בהקדם.

.שאלות ותשובות תכשיטי לשם

מה זה קראט קרט ?
למילה קראט קרט יש שתי משמעויות. בכדי להבין את כפל המשמעות של המילה שלעיתים יוצר בילבול אצל הלקוחות צריך לתרגם את המילה לאנגלית. למילה Carat ולמילה Karat יש משמעות שונה
.Carat : יחידת המשקל הנהוגה בענף היהלומים ואבני החן היקרות. קראט אחד שווה ל-200 מ"ג, כלומר, חמישה קראט שווים לגרם אחד. כל קראט מתחלק ל-100 "נקודות". מקורה המילה "קראט" ביוון העתיקה, שם השתמשו בזרעי חרוב ("קראטיון") לצרכי שקילה. עובדה מעניינת היא שזרע החרוב, משקלו קראט אחד ברמת דיוק מדהימה.
Karat: קראט ב K הינו היחידה שעל פיה נמדדת מידת הטוהר של הזהב. זהב טהור מוגדר כ- 24K ומסמל 100% זהב טהור.  דרגות הטוהר או ה"קראטורה" מסמנים למעשה את אחוז הזהב מתוך התערובת. ככל שתכשיט מאופיין בקראט גבוה יותר – המשמעות היא שרמת, אחוז הזהב בו גבוהה יותר ועל כן, ככל שהקראט גבוה יותר, כך עולה מחיר המתכת ממנה עשוי התכשיט לכל יחידת משקל.
לדוגמה: תכשיט זהב 14 קראט מכיל 58% זהב טהור .

מהיא תעודה גמולוגית ?

תעודה גמולוגית, היא דו"ח מלא ומפורט של מעבדה גמולוגית אודות היהלום. דו"ח זה משמש כתעודת הזהות של היהלום לצורך זיהויו ותמחורו בשלבים שונים במסחר. הדו"ח מונפק ע"י גמולוגים מוסמכים שבחנו ובדקו את היהלום תחת מיקרוסקופ וניתחו את הצבע, ניקיון, מימדים, עבודה, צחצוח, סימטריה, ועוד מאפיינים אחרים של היהלום. תעודה עצמאית בלתי תלויה הניתנת ע"י מעבדה מכובדת חסרת פניות היא הבטחה לאיכות. ומשמשת לקביעת ערכו של היהלום על פי המחירונים המקובלים בשוק היהלומים. נכון להיום מוכרות ומקובלות בשוק היהלומים כחמש מעבדות גמולוגיות עיקריות: AGS-GIA-EGL-HRD-IGI חשוב לציין כי תעודות המונפקות על ידי מעבדות שאינן מוכרות ומקובלות בשוק, כמו גם תעודות המונפקות על ידי חנויות תכשיטים או ספקי תכשיטים עצמן, אינן בהכרח מעידות על איכותו האמיתית של היהלום, שכן לרוב תהליך הנפקתם אינו אובייקטיבי או שאינו מקצועי מספיק בהשוואה למעבדות המכובדות.  

האם אפשר להגיע לראות את המוצרים שלכם בחנות ?
תכשיטי לשם הינה חנות המבוססת בעיקרה על הזמנות מקוונות דרך האתר. שיטת העבודה שלנו אינה כוללת החזקת מלאי אלא מבוססת על ייצור על פי הזמנה, בהתאם לדרישותיו הספציפיות של כל לקוח. שיטה זו מאפשרת לנו להציע מגוון רחב מאוד של מוצרים ובמחירים אטרקטיביים שכן עלויות מימון המלאי לא מגולמות במחיר ללקוח. לרשותנו עומדים מספר ספקים מהגדולים והחזקים בענף היהלומים בארץ ובעולם, המספקינו לנו על פי דרישה בדיוק מה שלקוחותינו מעוניינים לקבל. על כן, למעט מספר מצומצם של מודלים פופולאריים ביותר איננו מחזיקים מלאי שאפשר לבוא ולראות.
עם זאת, אנו כן מחזיקים את מרבית המודלים המוצגים באתר בכסף (מתכת זולה יחסית) ואנו מזמינים את לקוחותינו להגיע למשרד לפגישת ייעוץ ולהתרשמות במהלכה ניתן הסבר נרחב על היהלומים, המתכות והאפשרויות העומדות בפני הלקוח בכדי שהמוצר אותו הוא יזמין יתאים למסגרת התקציב ולמטרה המבוקשת. פגישות מתבצעות במשרדנו בתיאום מראש. לתיאום פגישה אנא
צרו קשר, השאירו את הפרטים ואנו נחזור אליכם בהקדם.

מה ההבדל בין טבעת אירוסין לטבעת נישואים ?
ראשית, חשוב להבהיר את ההבדל המהותי ביותר בין טבעת אירוסין לטבעת נישואים זהו ההבדל הנובע מהמטרה לשמה משמשת הטבעת. טבעת האירוסין הינה הטבעת המשמשת את בן הזוג בעת הצעת הנישואים. טבעת הנישואים לעומת זאת הינה הטבעת המשמשת לקידוש בן \בת הזוג במהלך טקס הנישואים, על פי ההלכה היהודית מתחת לחופה "הרי את מקודשת לי בטבעת זו..."
ועכשיו, קצת בנוגע להבדלים בין הטבעות. טבעת האירוסין טבעת אירוסין משובצת יהלום היא סמל לטקס "ההכתרה" של בחירת ליבו של הגבר וסימן מוחשי למחויבותו של החתן לבוא עם בחירת ליבו בברית הנישואין, טבעת האירוסין, נהוג שתהיה טבעת המשובצת ביהלום מרכזי או במספר יהלומים. ושתהיה עשויה ממתכת יקרה, זהב, או פלטינה. אין כל הגבלה בהלכה היהודית על אופיה של טבעת האירוסין ועל כן בעת בחירת הטבעת יש מקום ליצירתיות, ולביטוי של טעם אישי.
טבעת הנישואים הינה כאמור הטבעת המשמשת לקידוש בן הזוג במהלך טקס הנישואים. עצם הענקת וענידת הטבעת במהלך הטקס מהווה את אקט הקידוש. טבעת זו נהוג שתהיה נוחה ועדינה שכן היא אמורה להיענד על האצבע במשך שנים רבות מידי יום ביומו.


מה ההבדל בין זהב צהוב ללבן ?
צבעו המקורי של זהב טהור (24K) הוא צהוב בוהק. הגוונים השונים שמקבל הזהב ושמוכרים לנו בעיקר מתחום התכשיטים הינם תוצאה של ערבוב הזהב עם מתכות אחרות. בעת הערבוב על פי האחוזים המקובלים לקבלת זהב בקארטורה של 9K \ 14 \ 18K \ 22K - הצבע של המתכות המוספות והמעורבבות עם הזהב בא לידי ביטוי במתכת הסופית שמתקבלת. זהב לבן, הוא זהב אשר מעורבב עם מתכות בהירות לדוגמת: ניקל, רודיום, כסף וכו... זהב צהוב הוא זהב המעורבב עם מתכות ניטראליות שצבען קרוב לצבעו של הזהב וכך שומר הזהב על גוונו הצהוב. זהב אדום הוא זהב המעורבב עם מתכת אדומה לדוגמת נחושת.

  
מה הכוונה ביהלום טבעי  ? האם יש יהלומים לא טבעיים ?

הרוב המכריע היהלומים הנמכרים כיום בשוק היהלומים והנוי הינם יהלומים טבעיים, כלומר, יהלומים שנוצרו בטבע במעמקי האדמה בתנאי לחץ וטמפרטורה גבוהים ביותר ושעלו לפני השטח כתוצאה מפעילות וולקאנית. היהלומים הללו נכרים על ידי בני האדם בכל מיני שיטות ובמקומות שונים, בנהרות, בים ובמכרות מיוחדים הנחפרים לצורך מטרה זו.
עם זאת, בשנים האחרונות הצליוח מדענים וחוקרים למצוא טכניקות שבעזרתן ניתן להפיק יהלומים אמיתיים במעבדה, תהליך ההפקה של יהלומי מעבדה עדיין יקר מאוד ואורך זמן רב ובמקרים רבים היהלומים המופקים אינם ברמת ניקיון מספקת בכדי להגיע לשוק התכשיטים והנוי אבל.. קיימות הערכות שאחוז קטן מאוד מהיהלומים בשור הם כבר יהלומי מעבדה וייתכן ובעתיד הלא רחוק אם וכאשר יצליחו להוריד את העלות ומשך הזמן של הפקת היהלומים בצמעבדה במקביל לשיפור איכותם, יתחילו להימכר בשוק גם יהלומים שמקורם במעבדה, ואשר אינם טבעיים.

האם יהלום יכול ליפול מהטבעת ?

ובכן, קודם כל חשוב להבין איך משובץ יהלום. בדרך כלל משובץ היהלום על ידי משבץ מומחה באחת משיטות שיבוץ היהלומים המקובלות: פאווה, תעלה, שיבוץ שיניים או שיבוץ בשר. בכל אחת מצורות השיבוץ הנ"ל מכסה המשבץ חלק מסויים או חלקים מסויימים של היהלום על ידי המתכת בצורה בה המתכת לוחצת את היהלום ומחזיקה אותו כלפי גוף התכשיט, או בית האבן המיועד לאותו יהלום.
קיימות סברות שסוגי שיבוץ מסויימים הינם" בטוחים" יותר מסוגי שיבוץ אחרים, קיימת סברה רווחת כי שיבוץ של שש שיניים האוחזות את היהלום הינו בטוח יותר מאשר שיבות ארבע שיניים ועוד...
בסופו של דבר אם התכשיט נעשה בצורה מקצועית ונכונה, אין סיבה שייפול יהלום אלא אם נעשה בתכשיט שימוש קיצוני או שאינו סביר. 
חשוב להבין שבסופו של דבר מדובר בתכשיט אשר מיועד, בנוי ומתוכנן לעמוד בתלאות האופיניות לתכשיט, שימוש לא נכון, חיכוך מוגזם, נפילה, מעיכה או כל דבר קיצוני עשוי לעקם, לשחוק או להרוס את השיבוץ וכתוצאה מכך עשוי ליפול יהלום, גם אם הוא שובץ כהלכה.
התכשיטים הנמכרים בתכשיטי לשם מיוצרים בהתאם לסטנדרטים הכי גבוהים בתעשיית התכשיטים, כל יהלום משובץ על די משבץ מומחה תחת המיקרוסקופ והתכשיט המוגמר עובר תהליך בקרת איכות תרם הישלחו ללקוח. עם זאת ובכדי להימנע מסיטואציה לא נעימה אך אפשרית של של נפילת יהלום אנו מציעים ללקוחותינו להביא את התכשיט לבדיקה תקופתית בחינם וזאת על מנת שנוודא כי כל היהלומים יושבים במקומם ומחוזקים כמו שצריך. כמו כן אנו ממליצים ללקוחותינו בחום לבטח את תכשיטים בעלי ערך כנגד כל הסיכונים (ביטוח סטנדרטי לתכשיטי יהלומים בתוך ביטוח הדירה) ולצורך כך אנו מצרפים לכל רכישת תכשיט יהלומים תעודת הערכת מחיר לביטוח.

מה זה יהלום מטופל ?

כמעט בכל יהלום טבעי קיימים פגמים כלשהם, הפגמים הנפוצים ביהלומים הינם סדקים שנוצרו ביהלום בתהליך היווצרותו (גלצים) או גבישים בעלי או חסרי צבע שנמצאים בתוך היהלום וגם הם נוצרו במשך הזמן בתהליך היווצרותה של האבן. יהלומים מטופלים הינם יהלומים טבעיים בעלי פגמים אשר הוחלט לנסות ולשפר את מראם החיצוני עלי ידי התערבות אדם וביצוע תהליכים שונים כדוגמת קידוחי לייזר, השרייה בחומצות חזקות, מילוי החריצים (מוכר כ"מילוי גלצים") ועוד...
מטרת הטיפולים בסופו של דבר היא לשפר את האבן למראית עין או מבחינת הצבע של האבן או מבחינת הניקיון.
חשוב לציין ולהדגיש כי חלק גדול מהטיפולים אינם עמידים לאורך זמן או עשויים לרדת בסיטואציות מסויימות. בשל כך ומשום שהאבן כבר אינה טבעית לחלוטין, מחירן של האבנים המטופלות נמוך בהרבה מהאבנים הטבעיות. אנו בתכשיטי לשם לא עושים שימוש ביהלומים מטופלים, אלא רק ביהלומים טבעיים שזכו ליופיים וחיוניותם ללא התערבות אדם.
 

האם יהלום יכול להישבר  ?

אף על פי שהיהלום הינו החומר החזק בטבע ולמרות שנהוג להאמין כי בשל כך יהלום אינו יכול להישבר, יהלום יכול להישבר !!! איך  ולמה ?!
אחד הפגמים הנפוצים ביהלומים הם ה"גלצים" גלץ הינו סדק שנמצא ביהלום עוד מתהליך היתהוותו בטבע. יהלומים ברמת ניקיון נמוכה יחסית או יהלומים עם גלצים בזוויות ובמקומות מסוכנים לאבן עשויים להוות נקודה חלשה, או נקודת שבירה שבה יכול היהלום להישבר אם הוא מקבל מכה או מופעל עליו לחץ חזק.

האם יש אחריות על התכשיטים ?
 כל אחד מהתכשיטים הנמכרים באתר LeshemS נעשה על פי ובהתאם לסטנדרטים הגבוהים ביותר המקובלים בעשיית התכשיטים, על כן אנו מעניקים לכל אחד מהמוצרים שלנו אחריות לתקופה כמפורט בהתאם לכל פריט. אחריות זו מכסה פגמים בייצור בלבד. כל פריט אשר נרכש פגום יתוקן או יוחלף. האחריות תקפה אך ורק בתנאי שהתכשיט אוחזק ברמה סבירה והגיונית, האחריות אינה מכסה מקרים של תכשיט שבור, קרוע או שרוט ואינה תקפה במידה והתכשיט תוקן בידי גורם אחר שאינו איש מקצוע של LeshemS. לקבלת מידע נוסף על אופן קבלת שירות במסגרת האחריות, אנא פנה למחלקת שירות הלקוחות שלנו במייל: service@leshemsjewelry.com
 
 

 

  עמוד הבית | אודות LeshemS | מפת אתר | תכשיטים | יהלומים | טבעות אירוסין | עיצוב תכשיטים | תקנון | הרשמה לאתר | צור קשר | קישורים | מתנות

מידע כללי

דף הבית

אודות LeshemS
איך לבחור טבעת

פינת עיון
תגובות הלקוחות
מדיניות

מדיניות החזרה
מדיניות משלוחים
מדיניות תשלומים
סודיות ואבטחת מידע
תקנון האתר
תכשיטים

תכשיטי מעצבים
עיצוב תכשיטים תלת מימדי
התכשיט כמתנה
מושגים חשובים
תכשיטים באינטרנט
שיבוץ יהלומים
טבעות אירוסין

טבעות בשילוב יהלומים צידיים
טבעות שלוש אבנים
טבעות אירוסין סוליטר
סט טבעות אירוסין נישואים

טבעות נישואים לגבר

טבעות נישואים לאישה

יהלומים

טבעת יהלום

צמידי יהלומים
תליוני יהלומים
עגילי יהלומים

תעודה גמולוגית
למד על יהלומים
המלצות

בניית אתרים
קידום אתרים
קידום עסקים
בתחום החתונות
קישורים

בניית אתרים 


תכשיטי לשם - LeshemS - יצרני טבעות אירוסין עם יהלום מרכזי, טבעות אירוסין עם יהלומים בצדדים, טבעות אירוסין Vintage, טבעות אירוסין טוויסט, טבעות אירוסין עם שלושה יהלומים וגם טבעות נישואים.אין להעתיק תמונות של טבעות אירוסין, תכשיטי יוקרה, עגילים, תליונים, צמידים או כל תוכן אחר מאתר זה ללא אישור בכתב.התוכן והתמונות צולמו ונערכו ע"י תכשיטי לשם בבלעדיות. כל הזכויות שמורות לתכשיטי לשם.

כל הזכויות שמורות © 2007-2012 LeshemS Jewelry

Developed by Nextek Interactive